Portal Pszczelarski

Ul odkładowy - Rojnica - Transportówka - sprzęt pszczelarski

Na zdjęciu: rojnice - transportówki. Źródło zdjęcia: materiały udostępnione przez producenta

ul odkładowy rojnica transportówka sprzęt pszczelarski producent bzyki.com

Rojnica - transportówka to jeden ze sztandarowych produktów świętokrzyskiej firmy Bzyki.com.

Jest głównie wykonana z wodoodpornej sklejki w klasie 1/2. Wszystkie elementy drewniane zostały wykonane z drewna sosnowego o bardzo gęstym usłojeniu. Dodatkowo, każdy z elementów został starannie sklejony i zbity zszywkami, co sprawia, że rojnica - transportówka jest znacznie bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Rojnica - transportówka wyposażona została w metalową kratę odgrodową oraz ocynkowaną siatkę wentylacyjną.

Wieko posiada na stałe przymocowaną rączkę, dzięki której transport jest mniej uciążliwy. Istnieje możliwość ręcznego ściągnięcia wieka oraz bocznych ścian.

Rojnica - transportówka ma wiele zastosowań. Może służyć np.:
- jako ul odkładowy i do tworzenia pakietów pszczelich,
- do łapania roju,
- do unasienniania matek,
- jako sprzęt do transportu ramek. W opisywanym modelu mieści się 6 ramek miodu.

Do rojnicy pasują ramki wielkopolskie, dadanta oraz warszawskie, przy czym ramki warszawskie poszerzane wkładane są do rojnicy - wzdłuż (równolegle do dłuższego boku, prostopadle do krótszego), a warszawskie zwykłe - w poprzek rojnicy (czyli równolegle do krótszego boku, prostopadle do dłuższego).

Zobacz również:

Sprzęt pszczelarski firmy Bzyki.com

 

Ramki warszawskie poszerzane wkładane są do rojnicy wzdłuż (równolegle do dłuższego boku, prostopadle do krótszego) a warszawskie zwykłe w poprzek rojnicy (czyli równolegle do krótszego boku, prostopadle do dłuższego).
Bzyki.com

Bzyki.com

Producent sprzętu pszczelarskiego

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 15645

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.