Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

II Piknik Kowalski Bractwa Bartnego

Źródło informacji, plakatu i banera: facebook.com/events/237165149987125/?acontext=%7B%22ref%22%3A106%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

wydarzenie pszczelarskie czerwiec 2016 2016 Augustów II Piknik Kowalski Bractwa Bartnego Piknik Kowalski Bractwa Bartnego

Bractwo Bartne serdecznie zaprasza na wydarzenie pn. II Piknik Kowalski Bractwa Bartnego, które będzie mieć miejsce 4 czerwca 2016 r. na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie (województwo podlaskie). Wśród atrakcji przewidzianych w ramach tego wydarzenia są m.in.: Jarmark Rękodzieła i Pokaz Bartniczy.

Celem organizatorów wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom pracy rzemieślniczej, a precyzyjniej - pracy kowala. Każdy odwiedzający będzie mógł asystować w pracy zespołów kowalskich, które zgłosiły swój udział w wydarzeniu.

Pamiątką z II Pikniku Kowalskiego Bractwa Bartnego będzie moneta z historycznym herbem Augustowa, którą każdy będzie mógł samodzielnie wybić.

Program wydarzenia pn. II Piknik Kowalski Bractwa Bartnego:

4.06.2016 r. (sobota)

10:00 - Oficjalne rozpoczęcie imprezy połączone z możliwością poznania tajników pracy kowala i asystowania w pracy zespołów kowalskich

12:00 - Bicie monet z herbem Augustowa

16:00 - Pokaz bartniczy

18:00 - Oficjalne zakończenie imprezy

 

Miejsce wydarzenia:

Rynek Zygmunta Augusta

16-300 Augustów

Oficjalny plakat II Pikniku Kowalskiego Bractwa Bartnego autorstwa pani Sylwi Piekarskiej:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1935

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-06-02 07:14:12

Da się połączyć kowalstwo z bartnictwem? Da. Ale do Augustowa to mam za daleko żeby się wybrać...  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Pierniczki świąteczne z miodem

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis