Portal Pszczelarski

Konferencja pn. Pszczoły w środowisku rolniczym. Kraków 2016

Źródło informacji: ur.krakow.pl/wiadomosci.html/4377

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska czerwiec 2016 2016 Kraków Pszczoły w środowisku rolniczym Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe Dawid Moroń Krystyna Czekońska Hajnalka Szentgyörgyi Wojciech Szewczyk Marek Mrówczyński Grzegorz Pruszyński Dariusz Ropek Florian Gambuś Tomasz Czech Elżbieta Sikora Tomasz Kiljanek

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Polska Akademia Umiejętności, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego oraz Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pt. "Pszczoły w środowisku rolniczym", która to odbędzie się 3 czerwca 2016 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (ul. Balicka 253C, Aula, 30-149 Kraków-Mydlniki).

Program konferencji pn. Pszczoły w środowisku rolniczym:

3.06.2016 r. (piątek) 

09:00 - 09:15 - Otwarcie konferencji 

I sesja - Środowisko rolnicze. Przewodniczący sesji: prof. dr hab. Marian Tischner 

09:15 - 09:40 - dr Dawid Moroń, PAN: Różnorodność gatunkowa pszczół w środowisku rolniczym 

09:40 - 10:05 - prof. dr hab. Krystyna Czekońska, UR w Krakowie: Dostępność pokarmu dla pszczół w środowisku rolniczym 

10:05 - 10:30 - dr Hajnalka Szentgyörgyi, UR w Krakowie: Zagrożenia dla pszczół w środowisku rolniczym (interakcja różnych czynników) 

10:30 - 10:55 - dr hab. inż. Wojciech Szewczyk, UR w Krakowie: Programy rolno-środowiskowe dla człowieka i przyrody 

10:55 - 11:20 - Dyskusja 

11:20 - 12:00 - Przerwa 

II sesja - Pestycydy w środowisku rolniczym. Przewodniczący sesji: dr hab. inż. Józef Kania, prof. UR 

12:00 - 12:25 - prof. dr hab. Marek Mrówczyński, dr Grzegorz Pruszyński, Zakład Entomologii, Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu: Zmiany w zakresie rejestracji środków ochrony roślin w UE szansą czy zagrożeniem dla pszczół

12:25 - 12:50 - prof. dr hab. Dariusz Ropek, UR w Krakowie: Zapobieganie zatruciom owadów zapylających podczas stosowania środków ochrony roślin w uprawach polowych 

12:50 - 13:15 - dr Grzegorz Pruszyński, Zakład Entomologii, Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu: Badania laboratoryjne nad wrażliwością wybranych gatunków pszczół na środki ochrony roślin i ich mieszaniny 

13:15 - 13:40 - prof. dr hab. Florian Gambuś, dr Tomasz Czech, UR w Krakowie: Pestycydy w glebie i ich przemieszczanie w środowisku 

13:40 - 14:05 - prof. dr. hab. Elżbieta Sikora, UR w Krakowie: Pestycydy w żywności 

14:05 - 14:30 - mgr Tomasz Kiljanek, Zakład Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - PIB w Puławach: Analiza pszczół zatrutych środkami ochrony roślin - ocena zagrożeń na podstawie badań diagnostycznych w latach 2014-2015

14:25 - 14:50 - Dyskusja 

14:50 - Zakończenie konferencji


Udział w konferencji jest bezpłatny. W celu zgłoszenia na konferencję należy skontaktować się z Małopolskich Stowarzyszeniem Doradztwa Rolniczego: zdr@ur.krakow.pl podając hasło: "Pszczoły".

Miejsce konferencji pn. Pszczoły w środowisku rolniczym:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2930

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-05-15 10:06:16

Będę! Wreszcie coś jest organizowane w Krakowie! :) Oby więcej!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.