Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Rój pszczół na jezdni wiaduktu w Szczecinku

Pszczoły na jezdni w Szczecinku. Źródło screena: youtu.be/lIdFZiXPMJ0

Koło Pszczelarzy w Szczecinku Krzysztof Zarębski rójka rój pszczół na jezdni

Jak informuje portal iszczecinek.pl, w niedzielę 8 maja 2016 r. w godzinach popołudniowych doszło do niecodziennego zdarzenia. Rój pszczół obsiadł jezdnię na wiadukcie koło hipermarketu Tesco (ul. Koszalińska) w Szczecinku (województwo zachodniopomorskie, powiat szczecinecki).

Interwencję podjęli strażacy i Krzysztof Zarębski - pszczelarz, zastępca prezesa Koła Pszczelarzy w Szczecinku, który podjął się zamiatania pszczół na ramki z suszem. Pszczeli rój był zdezorientowany ponieważ pod kołami autobusu zginęła matka.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5079

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-05-09 18:35:11

Hmmm, bez kostiumu to chyba niezbyt rozsądnie... Sam pszczelarz powiedział, że go pszczoła użądliła, a filmik nie był specjalnie długi.

Adam_Poch 2016-05-09 19:44:07

A to nie łatwiej było dać do korpusu klateczkę z matką?

michal1972 2016-05-10 21:53:58

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Rójki osiadają w różnych miejscach. Z pewnością każdy z nas widział zdjęcia z USA gdzie pszczoły obsiadały koła radiowozów policyjnych czy pozostawione w parku rowery.

arek 2016-09-24 08:50:52

To się nazywa poświęcenie! Dobrze, że nikt nie został użądlony!  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.