Portal Pszczelarski

Tydzień Edukacji nt. Anafilaksji - III edycja

Źródło informacji: alergie.mp.pl

Tydzień Edukacji nt. Anafilaksji Tydzień Edukacji nt. Anafilaksji - III edycja anafilaksja

Od 25 kwietnia 2016 r. przez siedem kolejnych dni trwać trzecia edycja Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji. W ramach wydarzenia, nad którym patronat objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne, będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji z alergologami.

Dyżury alergologiczne zaplanowane są w przychodniach 80 polskich miast. W ramach konsultacji będzie można dowiedzieć się o sposobach radzenia sobie z alergią, w tym przede wszystkim o sposobach rozpoznawania i unikania czynników wywołujących anafilaksję oraz prawidłowym udzielaniu pomocy osobie przechodzącej reakcję anafilaktyczną.

Skąd ten pomysł? Przede wszystkim z konieczności podkreślania istoty anafilaksji (reakcji nadwrażliwości na różne alergeny, w tym także jad owadów błonkoskrzydłych).

Pacjenci będą zapisywani na konsultacje według kolejności zapisów do wybranej przychodni. Aby zarejestrować się na konsultacje należy odwiedzić stronę: http://www.odetchnijspokojnie.pl/znajdz-gabinet/

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1433

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę