Portal Pszczelarski

Pszczelarz Roku 2015 - wyniki konkursu

Statuetka konkursu Pszczelarz Roku 2015. Źródło: facebook.com/rzpsiedlce

Pszczelarz Roku Pszczelarz Roku 2015 Fundacja Edukacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich Edward Drygiel Pasieka Na stoku Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlach Sławomir Wnuk Ireneusz Gołaski

Bydgoska Fundacja Edukacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich zorganizowało we współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim II edycję Ogónopolskiego Konkursu pn. "Pszczelarz Roku".

Konkurs skierowany był do pszczelarzy z całej Polski, których uprzednio zgłosiły do odpowiedniej kategorii związki i organizacje pszczelarskie. Konkurs podzielony został na 4 kategorie: 
- miód wielokwiatowy; 
- miód odmianowy ze wskazaniem odmiany miodu; 
- miód spadziowy lub nektarowo-spadziowy; 
- miód sekcyjny.

Udział w konkursie był bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należało wypełnić ankietę w wyznaczonym terminie oraz przesłać próbki miodu na adres organizatora.

Tegoroczny plebiscyt objęli patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło dnia 8 kwietnia 2016 r. podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pn. "Wpływ pszczół na środowisko i środowiska na pszczoły".

Tytuł "Pszczelarz Roku" w kategorii "miód wielokwiatowy" nadany został panu Edwardowi Drygielowi (Pasieka "Na stoku"), członkowi Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlach.

Tytuł "Pszczelarz Roku" w kategorii "miód odmianowy ze wskazaniem odmiany miodu" nadany został panu Sławomirowi Wnukowi (Pasieka Rodzinna Sławomir Wnuk), pszczelarzowi z miejscowości Lniano (województwo kujawsko-pomorskie).

Tytuł "Pszczelarz Roku" w kategorii "miód spadziowy lub nektarowo-spadziowy" nadany został panu Ireneuszowi Gołaskiemu.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2807

Komentarze z forum pszczelarskiego

Sylwek 2016-04-13 11:53:29

Gratuluję! Szkoda, że nie można się było samemu zgłosić tylko trzeba było przez stowarzyszenie...

factis 2016-04-13 14:30:38

Temat powinien być lepiej nagłośniony. Dopiero teraz dowiaduję się o wynikach drugiej edycji konkursu! Organizator nie popisał się wiedzą z marketingu...  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Nan-e qandi

Chleb z szafranem i miodem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie