Portal Pszczelarski

Aplikacja do organizacji pracy w pasiece

Źródło obrazka: beeorganizer.com

aplikacja beeorganizer praca w pasiece wirtualna pasieka

BeeOrganizer to obecnie jedyna intuicyjna aplikacja do organizacji pracy w pasiece. Jej twórcami są dwaj Rosjanie: Aleksiej Ostashov (pomysłodawca projektu) oraz Azamat Galin (programista).

Celem powstania aplikacji była chęć pomocy pszczelarzom w ich codziennej pracy. Pomysł nie nowy, gdyż powstało wcześniej kilka zagranicznych, podobnych pomysłów (o których za niedługo będzie można poczytać na łamach Portalu Pszczelarskiego) ale wykonanie, zarówno programistyczne jak i graficzne sprawiło, że opisujemy tą witrynę jako pierwszą.

Poświęcenie chwili czasu na stworzenie wirtualnej pasieki nie jest pozbawione sensu. Wprowadzając uczciwie dane można dowiedzieć się m.in. który ul daje najwięcej miodu, które matki są najbardziej plenne, a które należy wymienić. Aplikacja na podstawie otrzymanych danych generuje statystyki dla każdej rodziny na temat zimotrwałości, miodności, produkcji wosku czy odkładów.

Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji należy wejść na stronę: BeeOrganizer.com i kliknąć (jeżeli automatycznie nie otworzy się nam w języku polskim) w prawy górny róg, w napis: "Язык: Русский" (język: Rosyjski) i wybrać właściwy język.

Do korzystania z aplikacji niezbędne jest założenie konta. W tym celu klikamy znajdujący się u dołu strony przycisk: "Zarejestrować się", wpisujemy swój adres e-mail i klikamy ponownie przycisk: "Zarejestrować się". Następnie należy odwiedzić naszą pocztę internetową i zapoznać się z przydzielonym przez aplikację hasłem. Jest ono potrzebne do zalogowania się.

Po zalogowaniu wybieramy nazwę pasieki. Każdy użytkownik może utworzyć nieskończenie wiele wirtualnych pasiek. Wystarczy kliknąć w lewy górny róg, a następnie z listy wybrać: "+ dołączyć pasiekę".

Aby dodać rodziny pszczele klikamy w przycisk: "Dołączyć rodzinę". W tym miejscu każdorazowo należy wpisać indywidualny numer rodziny, rok matki pszczelej, wybrać z listy spośród dostępnych opcji: "płodna", "niepłodna", "matecznik", "?" oraz określić rasę pszczół. Tutaj także wskazuje się parametry ula, tj. ilość ramek w korpusie oraz ich rozmiar. Można także wybrać kolor ula spośród dostępnych na palecie barw.

Każdy zalogowany użytkownik ma możliwość korzystania z notatnika, w którym może wpisywać planowane czynności na kolejne dni. Notatnik znajduje się pod nazwą: "plan robót".

Przycisk "Analiza pasieki" powoduje wyświetlenie informacji na temat tego, która rodzina potrzebuje naszej interwencji i w jakim zakresie. Są one generowane automatycznie przez aplikację po wprowadzeniu określonej liczby danych.

Mimo, że jest to prawdopodobnie najlepiej przygotowana aplikacja do organizacji pracy pszczelarza w pasiece, nie będzie rozwijana. Projekt z nieznanych przyczyn został porzucony przez jego autorów.

Czytaj również:

Aplikacja diagnozująca warrozę u pszczół

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 15248

Komentarze z forum pszczelarskiego

romca 2022-11-07 14:33:29

Nie jedyna. Korzystam od jakiegoś czasu z super aplikacji passule.com. Intuicyjna aż do bólu i brak haosu związanego z wielością opcji do obsłużenia. Jest tylko to co potrzeba i jest istotne.



  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Kaczka po mazursku

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Majowy miodek z mniszka lekarskiego