Portal Pszczelarski

Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - roślina miododajna

Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka (Trifolium hybridum). Źródła zdjęć: de.wikipedia.org/wiki/Schweden-Klee#/media/File:Trifolium_hybridum_230711a.jpg i pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Trifoliumhybridum_kz.jpg Autorzy: BerndH i Kenraiz

koniczyna białoróżowa koniczyna szwedzka Trifolium hybridum roślina miododajna pożytki wydajność miodowa wydajność miodowa koniczyny szwedzkiej cechy charakterystyczne koniczyny szwedzkiej występowanie koniczyny szwedzkiej uprawa koniczyny szwedzkiej

Koniczyna białoróżowa lub koniczyna szwedzka (Trifolium hybridum), to wieloletnia roślina, którą uważa się za naturalne skrzyżowanie koniczyny czerwonej i koniczyny białej. To także doskonały pożytek dla pszczół.

 

SPIS TREŚCI:
1. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - wydajność miodowa
2. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - występowanie
3. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - uprawa
4. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - artykuły powiązane

 

1. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - wydajność miodowa 
Koniczyna szwedzka doskonale nadaje się do roli pożytku pszczelego. Tylko z jednego hektara jej plantacji nasiennej, pozyskać można nawet 100 do 120 kilogramów miodu, co jest liczbą naprawdę imponującą. 

2. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - występowanie 
W polskim klimacie koniczyna szwedzka zimuje dobrze. Jest za to wrażliwa na punkcie zbyt wysokich temperatur latem, dlatego lepiej uprawia się ją w chłodniejszym klimacie Polski Północnej.

3. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - uprawa 
Jej plantacje nasienne najlepiej udają się na glebach o średniej żyzności, za to zasobnych w wapń, o średnim stopniu wilgotności. Z tego powodu najlepsze warunki do uprawy koniczyny szwedzkiej znaleźć można na Kujawach. Zalecenia dotyczące uprawy koniczyny białoróżowej są takie same, jak w przypadku koniczyny białej.

4. Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka - artykuły powiązane

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 6910

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.