Portal Pszczelarski

XV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach

Baner promujący wydarzenie pn. XV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach.

wydarzenie pszczelarskie lipiec 2016 2016 Murcki Katowice XV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach

W niedzielę, 10 lipca 2016 r., na terenie trutowiska w Murckach odbędzie się XV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich. Organizatorem wydarzenia pszczelarskiego jest jak co roku Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach.

Program wydarzenia pn. XV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach

10.07.2016 r. (niedziela)

10:00 - Msza święta w intencji pszczelarzy i ich rodzin, którą odprawią: ksiądz biskup Marek Szkudło, ksiądz Grzegorz Kotyczka, kapelan pszczelarzy śląskich, ksiądz Mikołaj Skawiński, kapelan leśników śląskich oraz ojciec Alan Rusek, probosz z Panewnik.

11:15 - Oficjalne rozpoczęcia XV Spotkania Pszczelarzy Śląskich, połączone z powitaniem uczestników i zaproszonych gości

11:30 - Wystąpienia zaproszonych gości

W trakcie wydarzenia odbędzie się m.in.: wystawa wykonana przez Sekcję Historyczną Śląskiego Związku Pszczelarzy pn. "Spotkania na trutowisku w Murckach w obiektywie pszczelarzy", występ zespołu śpiewaczego z Dąbia oraz zabawa taneczna.

Podczas imprezy będzie można nabyć sprzęt pszczelarski oraz skorzystać z oferty licznych stoisk gastronomicznych.

Miejsce wydarzenia:

Zobacz również:

XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach (galeria zdjęć z wydarzenia)

XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach (zapowiedź wydarzenia)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5067

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka 2016-06-17 16:28:59

Byłem w zeszłym roku. Będę i w tym! Muszę tylko przyznać, że dojazd jest fatalny. Nic nieoznakowane, droga przez las. Auto do mycia, ale lepiej auto niż samemu. Ci którzy szli pieszo chyba dobrze wiedzą co mam na myśli.

Julia Zając 2016-07-09 11:23:43

Witam serdecznie :)
czy na taki zjazd może też przyjechać,popatrzyć/posłuchać, taka osoba, która dopiero zaczęła się interesować pszczelarstwem czy jest to zjazd strikte dla osób obeznanych i "siedzących" w temacie? Chce się nauczyć pszczelarstwa i poszukuje różnych dróg aby poznawać ten zawód bliżej.
Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam!

marcin 2016-07-09 14:49:13

Witaj Julio!
Zdecydowanie polecam wybrać się na tę imprezę. W zeszłym roku były tłumy. Wystąpienia były prowadzone bardzo przystępnym językiem. Jeżeli znasz podstawowe pojęcia to z pewnością wszystko zrozumiesz. Ta impreza to świetna sposobność na porozmawiania z doświadczonymi pszczelarzami, czy to przy piwie, czy przy jakiejś zagryzce.
Pozdrawiam i ochoczo zapraszam:)

Antoni 2016-07-09 21:55:55

Wszystko wskazuje na to, że jutro będzie po raz kolejny piękna pogoda i równie udana impreza co w ostatnich latach.

Julia Zając - warto się wybrać. Zawsze coś więcej się dowiesz i może poznasz pszczelarzy, którzy chętnie wtajemniczą Cię w świat pszczelarstwa.  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Amarantus z miodem i migdałami

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności