Portal Pszczelarski

II Warsztaty Bartnicze w Spale 2016

Klatka relacji video z I warsztatów bartniczych w Spale 2015. Źródło: youtu.be/kBBHvAZpkc0

wydarzenie pszczelarskie warsztaty bartnicze marzec 2016 kwiecień 2016 2016 Spała Nadleśnictwo Spała Warsztaty Bartnicze w Spale II Warsztaty Bartnicze w Spale

Nadleśnictwo Spała zaprasza w dniach 31 marca do 2 kwietnia 2016 r. na II Warsztaty Bartnicze w Spale, które poprowadzi Andrzej Pazura, leśnik, pszczelarz, uczestnik przywracania bartnictwa w Polsce i współorganizator szkoleń bartniczych w Szwajcarii i Niemczech.

Uczestnicy warsztatów bartniczych poznają sposoby budowania barci i kłód, a także metody prowadzenia w nich hodowli pszczół. Niniejsze warsztaty bartnicze będą także świetną okazją do zapoznania się z możliwościami poprawy warunków bytowania zapylaczy występujących w lasach m.in. poprzez tworzenie sprzyjających warunków dla roślin nektarodajnych.

W celu pozyskania większej ilości informacji oraz zapisania się na warsztaty bartnicze należy skontaktować się bezpośrednio z Nadleśnictwem w Spale:

Nadleśnictwo Spała
ul. A. Gabrysiewicza 2
97-215 Inowłódz

Tel.: 44 725 70 50
E-mail: spala@lodz.lasy.gov.pl 

Zapraszamy do zapoznania się także z materiałem filmowym z I warsztatów bartniczych w Spale, które zorganizowane zostały 27 marca 2015 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2414

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie