Portal Pszczelarski

II Warsztaty Bartnicze w Spale 2016

Klatka relacji video z I warsztatów bartniczych w Spale 2015. Źródło: youtu.be/kBBHvAZpkc0

wydarzenie pszczelarskie warsztaty bartnicze marzec 2016 kwiecień 2016 2016 Spała Nadleśnictwo Spała Warsztaty Bartnicze w Spale II Warsztaty Bartnicze w Spale

Nadleśnictwo Spała zaprasza w dniach 31 marca do 2 kwietnia 2016 r. na II Warsztaty Bartnicze w Spale, które poprowadzi Andrzej Pazura, leśnik, pszczelarz, uczestnik przywracania bartnictwa w Polsce i współorganizator szkoleń bartniczych w Szwajcarii i Niemczech.

Uczestnicy warsztatów bartniczych poznają sposoby budowania barci i kłód, a także metody prowadzenia w nich hodowli pszczół. Niniejsze warsztaty bartnicze będą także świetną okazją do zapoznania się z możliwościami poprawy warunków bytowania zapylaczy występujących w lasach m.in. poprzez tworzenie sprzyjających warunków dla roślin nektarodajnych.

W celu pozyskania większej ilości informacji oraz zapisania się na warsztaty bartnicze należy skontaktować się bezpośrednio z Nadleśnictwem w Spale:

Nadleśnictwo Spała
ul. A. Gabrysiewicza 2
97-215 Inowłódz

Tel.: 44 725 70 50
E-mail: spala@lodz.lasy.gov.pl 

Zapraszamy do zapoznania się także z materiałem filmowym z I warsztatów bartniczych w Spale, które zorganizowane zostały 27 marca 2015 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2530

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład