Portal Pszczelarski

Założenie trutowiska przez pszczelarzy Koła Pszczelarzy w Chojnicach

Początek prac pszczelarzy z Koła Pszczelarzy w Chojnicach nad trutowiskiem.

trutowisko zakładanie trutowiska truteń truteń niepożądany hodowla matek pszczelich Koło Pszczelarzy w Chojnicach Chojnice

Witam, 

Nasz pomysł na założenie trutowiska zrodził się w wyniku narzekań niektórych z naszych kolegów na jakość matek, które otrzymują jako refundowane w projektach ARR. Owe narzekanie nie jest powszechnym zjawiskiem, ale jednak coraz częstszym (masowa produkcja).

Funkcjonowanie trutowisk, jak wiadomo straciło rację bytu w związku z powszechnością sztucznej inseminacji matek pszczelich. Problemem też jest zachowanie strefy wolnej od lotów trutni niepożądanych. Niektórzy z naszych kolegów, którzy starają się we własnym zakresie prowadzić wychów matek narzekają zarazem na "bałagan" w przestrzeni powietrznej w strefie wokół własnych pasiek. Kaukaskie, Buckfasty, włoskie, Kraińskie ze wszystkich możliwych krajów Europy, wszystkie od najlepszych hodowców. Strona ojcowska do unasienniania matek wszechstronna. 

Chcemy poprzez naszą inicjatywę upowszechnić hodowlę matek we własnym zakresie przez pszczelarzy z naszego koła. To powinno być podstawową umiejętnością każdego miłośnika pszczół. Chcemy też rozpowszechniać przez to jednolity materiał genetyczny, nasz rodzimy, przystosowany do naszego regionu. Wokół projektu powstanie również cały szereg innych inicjatyw związanych z promocją pszczelarstwa, produktów pszczelich pozyskiwanych w pasiekach naszych pszczelarzy, promowaniem regionu i jego walorów. Będzie to miejsce spotkań integrujących naszą brać, ale też miejsce gdzie promować będziemy wiedzę i postęp oraz dzielić się własnymi doświadczeniami z nowymi, młodymi adeptami pszczelarstwa. Tymi mniej młodymi również. 

Poniżej fotografia z pierwszych prac członków Koła Pszczelarzy w Chojnicach, wykonywanych na rzecz naszej inicjatywy.

Proszę śledzić naszego bloga oraz face'a. Zamieszczone tam będą informacje o funkcjonowaniu naszego przedsięwzięcia. 

Pozdrawiam
Robert Patela
Sekretarz kołaLiczba wyświetleń artykułu: 4045

Komentarze z forum pszczelarskiego

Sylwek

2016-03-17 22:14:18

Temat ciekawy ale nie wiem na ile realny.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.