Portal Pszczelarski

Obchody 70-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach - zaproszenie dla wystawców

Pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach. Źródło: Materiały nadesłane przez autora.

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach miód Ziemi Brzezińskiej Wzniesień Łódzkich i Rawki 70-lecie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach

Nie wszyscy wiedzą, że w centralnej Polsce znajduje się mniej znany, choć bardzo interesujący jej kawałek, obejmujący Ziemię Brzezińską, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwaty dolin Mrogi i Rawki (należące do obszarów NATURA 2000). To tutaj właśnie, w tym czystym otoczeniu przyrodniczym, funkcjonuje już od 70 lat Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach obchodzące w tym roku swoją rocznicę. Koło, liczące obecnie 125 członków, w swojej historii prowadzone było tylko przez dwóch prezesów.

Tym najdłużej poświęcającym swój czas i zapał na rzecz pszczelarskiego środowiska jest obecny prezes, Pan Jan Sokołowski (autor publikacji "Spotkanie z pszczołą"), pszczelarz od kilkudziesięciu lat, który pasję zajmowania się pszczołami przejął po ojcu. To właśnie dzięki tradycjom pszczelarskim na tym terenie, z sukcesem zarejestrowano w 2012 roku pozyskiwany tutaj "miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki". 

Koło, szykując się do uroczystych obchodów swojej 70-tej rocznicy, chce pozostawić materialny ślad swojego istnienia poprzez ufundowanie pamiątkowego obelisku, którego odsłonięcie i poświęcenie nastąpi w dniu 17 kwietnia 2016 r. podczas uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Brzezinach, na którą to uroczystość zapraszają pszczelarze z Brzezin.

Organizatorzy obchodów 70-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach zapraszają do Brzezin także potencjalnych wystawców i sprzedawców sprzętów oraz materiałów użytecznych w pasiekach. W tym przypadku konieczne są uzgodnienia z organizatorami najpóźniej do 15 marca 2016 r.

W tym celu zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: kontakt@pszczelarze-brzeziny.pl lub telefonicznie: 663 946 411 (Prezes Koła).

Po szczegóły zapraszamy na www.pszczelarze-brzeziny.plLiczba wyświetleń artykułu: 2891

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku