Portal Pszczelarski

Obchody 70-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach - zaproszenie dla wystawców

Pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach. Źródło: Materiały nadesłane przez autora.

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach miód Ziemi Brzezińskiej Wzniesień Łódzkich i Rawki 70-lecie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach

Nie wszyscy wiedzą, że w centralnej Polsce znajduje się mniej znany, choć bardzo interesujący jej kawałek, obejmujący Ziemię Brzezińską, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwaty dolin Mrogi i Rawki (należące do obszarów NATURA 2000). To tutaj właśnie, w tym czystym otoczeniu przyrodniczym, funkcjonuje już od 70 lat Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach obchodzące w tym roku swoją rocznicę. Koło, liczące obecnie 125 członków, w swojej historii prowadzone było tylko przez dwóch prezesów.

Tym najdłużej poświęcającym swój czas i zapał na rzecz pszczelarskiego środowiska jest obecny prezes, Pan Jan Sokołowski (autor publikacji "Spotkanie z pszczołą"), pszczelarz od kilkudziesięciu lat, który pasję zajmowania się pszczołami przejął po ojcu. To właśnie dzięki tradycjom pszczelarskim na tym terenie, z sukcesem zarejestrowano w 2012 roku pozyskiwany tutaj "miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki". 

Koło, szykując się do uroczystych obchodów swojej 70-tej rocznicy, chce pozostawić materialny ślad swojego istnienia poprzez ufundowanie pamiątkowego obelisku, którego odsłonięcie i poświęcenie nastąpi w dniu 17 kwietnia 2016 r. podczas uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Brzezinach, na którą to uroczystość zapraszają pszczelarze z Brzezin.

Organizatorzy obchodów 70-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach zapraszają do Brzezin także potencjalnych wystawców i sprzedawców sprzętów oraz materiałów użytecznych w pasiekach. W tym przypadku konieczne są uzgodnienia z organizatorami najpóźniej do 15 marca 2016 r.

W tym celu zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: kontakt@pszczelarze-brzeziny.pl lub telefonicznie: 663 946 411 (Prezes Koła).

Po szczegóły zapraszamy na www.pszczelarze-brzeziny.plLiczba wyświetleń artykułu: 2696

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia