Portal Pszczelarski

Obchody 70-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach - zaproszenie dla wystawców

Pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach. Źródło: Materiały nadesłane przez autora.

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach miód Ziemi Brzezińskiej Wzniesień Łódzkich i Rawki 70-lecie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach

Nie wszyscy wiedzą, że w centralnej Polsce znajduje się mniej znany, choć bardzo interesujący jej kawałek, obejmujący Ziemię Brzezińską, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwaty dolin Mrogi i Rawki (należące do obszarów NATURA 2000). To tutaj właśnie, w tym czystym otoczeniu przyrodniczym, funkcjonuje już od 70 lat Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach obchodzące w tym roku swoją rocznicę. Koło, liczące obecnie 125 członków, w swojej historii prowadzone było tylko przez dwóch prezesów.

Tym najdłużej poświęcającym swój czas i zapał na rzecz pszczelarskiego środowiska jest obecny prezes, Pan Jan Sokołowski (autor publikacji "Spotkanie z pszczołą"), pszczelarz od kilkudziesięciu lat, który pasję zajmowania się pszczołami przejął po ojcu. To właśnie dzięki tradycjom pszczelarskim na tym terenie, z sukcesem zarejestrowano w 2012 roku pozyskiwany tutaj "miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki". 

Koło, szykując się do uroczystych obchodów swojej 70-tej rocznicy, chce pozostawić materialny ślad swojego istnienia poprzez ufundowanie pamiątkowego obelisku, którego odsłonięcie i poświęcenie nastąpi w dniu 17 kwietnia 2016 r. podczas uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Brzezinach, na którą to uroczystość zapraszają pszczelarze z Brzezin.

Organizatorzy obchodów 70-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach zapraszają do Brzezin także potencjalnych wystawców i sprzedawców sprzętów oraz materiałów użytecznych w pasiekach. W tym przypadku konieczne są uzgodnienia z organizatorami najpóźniej do 15 marca 2016 r.

W tym celu zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: kontakt@pszczelarze-brzeziny.pl lub telefonicznie: 663 946 411 (Prezes Koła).

Po szczegóły zapraszamy na www.pszczelarze-brzeziny.plLiczba wyświetleń artykułu: 2967

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Komonica zwyczajna, komonica pospolita, komonica rożkowa – roślina miododajna

Linia pszczół car: J

Bartnictwo w Polsce - odtwarzanie bartnictwa

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia