Portal Pszczelarski

Wolfgang Ritter Zdrowie pszczół - książka dla pszczelarzy

Na zdjęciu: fragment okładki książki Wolfganga Rittera pn. "Zdrowie pszczół". Źródło: Materiały nadesłane przez autora.

książka dla pszczelarzy Wolfgang Ritter zdrowie pszczół Wydawnictwo RM

Aby utrzymać w zdrowiu pszczele rodziny, niezbędna jest nie tylko szczegółowa wiedza medyczna, lecz także odpowiednia praktyka pszczelarska.

Tymczasem zdrowotne kłopoty pszczół nasiliły się przez ostatnie lata. Hodowcy tych pożytecznych owadów staje wciąż stają przed nowymi wyzwaniami, takimi jak nowe choroby, szkodniki (mały chrząszcz ulowy), zjawiska takie jak zespół masowego ginięcia pszczoły miodnej (Colony Collapse Disorder, CDD), nowe pasożytnicze grzyby (np. Nosema ceranae) czy wreszcie wciąż niedostatecznie przebadane wirusy. Jednak na czele pszczelich chorób ciągle znajduje się warroza, z którą nie zawsze umiemy skutecznie walczyć, choć wiemy już o niej całkiem dużo.

Książka przedstawia metody skutecznego zapobiegania chorobom i ich zwalczania, z naciskiem położonym na profilaktykę - warunki środowiskowe i hodowlane. Przystępny język autora sprawia, że poradnik jest doskonałą propozycją nie tylko dla profesjonalistów, lecz także dla osób, które dopiero rozpoczynają hodowlę.

Tytuł: Zdrowie pszczół 
Autor: Wolfgang Ritter 
Stron: 208 
Format: 165x235
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7773-437-7 
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2016

Książka jest od 22 lutego 2016 r. dostępna w sprzedaży na stronie wydawnictwa RM: http://www.rm.com.pl/product-pol-947-Zdrowie-pszczol.html

Zobacz również fragmenty książki:

Przyczyny chorób pszczół - bakterie, grzyby, pierwotniaki, wirusy

Przyczyny chorób pszczół - roztocza, nicienie, owadyLiczba wyświetleń artykułu: 3417

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2016-02-19 17:27:36

trzydziesci zlotych na ksiazke co morze zaoszczendzic klopotow to nie duzo wienc chyba sie skusze

blondynekkrk

2016-02-20 09:50:18

Na pewno warto mieć taką książkę w swojej kolekcji książek pszczelarskich. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda! A biorąc pod uwagę dużą liczbę szkodników i chorób pszczół, może przydać się bardzo szybko :)

oro54

2016-02-20 18:45:51

Gwoli ścisłości "nowe pasożytnicze grzyby (np. Nosema ceranae)" Nosemozy nie są chorobami grzybiczymi

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.