Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Symulator hodowli pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 5564

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

iGameDev

2017-03-01 12:53:54

Witam, jestem programistą i chcę połączyć swoją pasję do programowania i ciekawość z hodowlą pszczół.
Zamierzam stworzyć symulator życia pszczół w Ulu

Potrzebuje jedynie podopwiedzi o najważniejszych aspektach przetrwania pszczół, podstawowe warunki ktore muszą pszczoły spełnic aby żyć i rozwijać sie. Pytań (bardzo podstawowych) mam wiele więcej, jeśli ktoś zechciałby odpowiadać na moje pytana i proponować pomysły (rozwiązaniem zajmę sie ja) było by świetnie a wzamian zaproponowac moge informacje zawartą w symulatorze. Nawet link symulatora bedzie mogl sie znaleźć na stronie internetowej osoby ktora zechce pomagać (nawet jeśli znajdzie sie kilka chetnych osob do pomocy, wykorzystany pomysł zagwarantuje wpis w programie)

Serdecznie pozdrawiam
Jonasz Osmenda

OlaK

2017-03-03 12:37:52

Jestem chętna do pomocy:-)
kuniszyka@gmail,com
Czekam na info
Pozdrawiam

iGameDev

2017-03-03 12:40:52

@OlaK

Pozwól że bede pisał tutaj:
NA początek mam trzy bardzo podstawowe pytania:
1. Jak pszczoły wytwarzają wosk (potrzebują czegoś z zewnątrz czy same z siebie potrafią )
2. Podczas zbierania nektaru i propolisu Ile kwiatków pszczoła musi odwiedzić aby moc wrócić do ula
3. Kiedy pszczola konczy zbiory i wraca do ula, jakie są proporcje zebranego nektaru i propolisu

OlaK

2017-03-03 21:47:06

Witam,
1.Pszczoły produkują wosk w gruczołach woskowych i niczego nie potrzebują aby ten proces przebiegał.Wosk jest produkowany tylko przez robotnice.
2.Pszczoła zbiera nektar w wole miodowe o pojemności 50-6- mm3 ale różne źródła podają:-) czyli odwiedza około 50-100 kwiatków za "jednym kursem":-)
3.Z tego co się orientuje to propolis w największej ilości jest zbierany przez pszczoły po głównym pożytku i nie jest transportowany razem z nektarem.Nektar jest zbierany do woli miodowych a propolis jest transportowany w koszyczku zlokalizowanym na 3 pary odnóży.:-)Nie jest to więc powiązany proces tylko oddzielny więc trudno mówić o proporcji podczas jednego lotu, bo chyba o to pytasz?
Jeśli któryś z kolegów lub koleżanek ma inne zdanie w tych tematach to proszę o poprawienie mojej wypowiedzi .
Pozdrawiam i czekam na kolejne pytania.
Ola

iGameDev

2017-03-04 14:31:28

"Nektar jest zbierany do woli miodowych a propolis jest transportowany w koszyczku zlokalizowanym na 3 pary odnóży."

Ok ale pszczoła i tak przy jednym kursie wraca z tymi dwoma 'surowcami'?

oro54

2017-03-04 23:18:07

Raczej nie, są zbieraczki nektaru, zbieraczki pyłku oraz zbieraczki substancji balsamicznych, a także pszczoły latające po wodę. Ich stosunek ilościowy względem siebie zależy od aktualnych potrzeb rodziny w danym momencie.

OlaK

2017-03-04 23:30:38

Dzięki aro54 zgadzam się :-)

iGameDev

2017-03-06 15:07:04

@oro54
Rozumiem że królowa rozdaje zadania i zbieraczka pyłku moze stać sie zbieraczką wody.
(idealny sposób na rozwinięcie sposobu opieki nad ulem, uzytkownik bedzie musiał decydować co mają zbierać pszczoły)
Czy zechciałbyś opisać własnymi słowami po co zbierają te cztery rzeczy?
Jaki mają wpływ na rozwój? Do czego służą i bedą służyć ?

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Biały miód leśny z Mount Oku

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016