Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Pasieka Sznurowski i sprzedaż bezpośrednia Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2973

Zaloguj się aby obserwować temat

malgorzata

2016-08-11 20:18:49

Czemu pasieka Sznurowski nie ma bezposredniej sprzedazy miodu?

Piotrek_Skorupka

2016-08-11 21:08:30

moze pasieka sznurowskiego jest w zrzeszeniu tak jak moja

blondynekkrk

2016-08-12 08:07:08

Hej! Jeżeli nie sprzedaje miodu i innych produktów pszczelich to nie musi mieć zgody na sprzedaż bezpośrednią. A jak sprzedaje, to gorzej :) Małgorzato, a pytałaś, czy ma zgodę? Może gdzieś są nieaktualne dane...

oro54

2016-08-12 12:39:18

Znam wielu pszczelarzy, którzy odstąpili od sprzedaży bezpośredniej. Napisali oświadczenie, że nie sprzedają i na tym koniec. Nie muszą co dwa lata płacić weterynarzowi za kontrole pasieki, nie musza mieć badań z Sanepidu na "nosicielstwo" i nie muszą mieć co rocznych wpisów do Książeczki Zdrowia dokonanych przez lekarza medycyny pracy. To wszystko generuje koszty i to nie takie znów małe. Nie muszą prowadzić rejestru sprzedanych słoików miodu, ryzyko prawie żadne, jak ma się stałych klientów i nie sprzedaje się na jarmarkach, targowiskach czy festynach. Do tego dochodzi jeszcze świadomość, że gro pszczelarzy jest poza organizacjami pszczelarskimi i kpi sobie ze wszystkich kontroli.

wowosowa

2016-11-04 21:55:18

oro54, piszesz jak jest. Bez przesady -te koszty to raptem około 120 zł., nie tak wiele. Ale za to legalnie masz numer wet. na etykiecie :)

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.