Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Produkty pszczele

Czy miód może skisnąć? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 9045

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

2014-10-02 08:03:50

Znalazłem ostatnio miód w piwnicy. Po jego otwarciu nieco się zdziwiłem. Miał dziwną konsystencję i ewidentnie było czuć jakby skisł. Czy to moje wrażenie, czy miód może skisnąć, czy po prostu nie był dobrze dokręcony i przejął inny zapach?

michal1972

2014-10-03 09:09:04

Tak, była o tym mowa już na tym forum. Mógł być niedokręcony, mógł być także przechowywany w nieodpowiednich warunkach. Nieodpowiednie warunki do przechowywania miodu to temperatura różna od 8-10 stopni Celsjusza, nasłonecznione lub wilgotne miejsce.

blondynekkrk

2014-10-07 10:58:06

Nie no, miód był bankowo dobrze przechowywany. Dostałem go dawno temu i odłożyłem na półkę w piwnicy. Można nawet powiedzieć, że sobie o nim przypomniałem dopiero, kiedy chciałem zrobić sobie nalewkę :)

eryk16

2014-10-08 09:44:35

To zamiast nalewki możesz zrobić miód pitny. Nie ma co miodu wyrzucać. A mógł się popsuć bo może naruszona była zakrętka i przez to słoik był nieszczelny.

Lukasz_Baniak

2014-10-11 08:40:42

@blondynekkrk - kolego, może. Sam zakładałem taki temat na tym forum. Miałem identyczny przypadek jak Ty. Nawet w piwnicy są zmiany temperatury. Jak masz okno to może przez nie świecić słońce nagrzewając słoik.

blondynekkrk

2014-10-23 09:12:12

@Łukasz_Baniak pamiętam Twój temat. Dla mnie to troszkę dziwne, że przez szybę nagrzałby mi się słoik. Chociaż jakby na to nie patrzeć to przecież jak się jedzie samochodem i świeci słońce to mocno się człowiek od szyby... więc coś w tym faktycznie może być.

factis

2014-10-28 13:59:20

Może skisnąć.

banan

2015-01-14 19:49:16

oczywiscie, ze miod moze skisnac. mozesz poczytac o tym w tym artykule: http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/318/sfermentowany_miod_pszczeli.html

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL