Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Produkty pszczele

Właściwości lecznicze mleczka pszczelego Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1689

Zaloguj się aby obserwować temat

michal1972

2014-08-06 09:37:52

Nie od dziś wiadomo, że mleczko pszczele ma właściwości lecznicze. Wiem o tym, że pomaga zajść w ciążę i pomaga w leczeniu niepłodności mężczyzn. Znacie jakieś inne właściwości lecznicze mleczka pszczelego? A może doświadczyliście ich na sobie lub na swoich klientach?

factis

2014-08-08 11:24:20

Też to czytałem. Też poprawia samopoczucie.

michal1972

2014-08-10 16:19:27

HA! Ja natomiast o tym nie czytałem ale dobrze wiedzieć. Przypomniałem sobie jeszcze, że zwiększa produkcję pokarmu u kobiet, które go mają za mało.

Lukasz_Baniak

2014-08-12 08:54:16

Swego czasu wyczytałem, że japońscy naukowcy przy wykorzystaniu mleczka pszczelego wyleczyli raka szpiku kostnego. Pewnie w jakimś początkowym stadium. Tak się domyślam, bo nic na ten temat nie pisali. Podejrzewam jednak, że nie na wszystkich te właściwości działają. Każdy ma inny organizm.

michal-trabka

2014-09-21 07:48:51

Mleczko pszczele zwalcza wyczerpanie nerwowe (co jest teraz coraz chorobą cywilizacyjną) oraz zmęczenie fizyczne. O jego cudownych właściwościach w kwestii ciąży też słyszałem, ale raczej nie mam jak tego sprawdzić...

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II