Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Kara dla pszczelarza za niedbanie o pszczoły Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2396

Zaloguj się aby obserwować temat

Piotrek_Skorupka

2016-08-11 21:34:37

mam pytanie do kolegow i kolezanek pszczelarzy jak ukarac pszczelarza ktory niedba oswoje pszczolki poniewarz on okrada swoje ule totalnie i jego pszczolki musza rabowac moia pasieke ciezko mi sie z tym zyje jestem zmuszony pilnowac swojej pasieki jestem litosciwy i przygarnal bym te owady tylko niewiem jak to zrobic dziekuje za rady

blondynekkrk

2016-08-12 08:10:58

Hej! Myślę, że najlepiej byłoby mu to powiedzieć wprost. Być może sam nie ma takiej świadomości. Być może brakuje mu doświadczenia. To się zdarza. Chyba, że już z nim o tym rozmawiałeś i nie ma efektu. Wtedy musiałbym pomyśleć, co można zrobić :)

banan

2016-08-22 18:42:50

karajac pszczelarza ukarasz rowniez pszczoly. najlepszym rozwiazaniem zawsze jest rozmowa.

blondynekkrk

2016-09-26 18:17:54

@Piotrek_Skorupka tak sobie myślę, że zastosowanie mogą mieć tutaj przepisy prawa cywilnego. Dobra argumentacja i coś pewnie się da zdziałać, zwłaszcza, że nawet jak ktoś dobrze radzi sobie z pszczołami, to może mieć problem przez sąsiadów (jak pan Czesław Kudzia: http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/1199/wyrok_sadu_ws-_usuniecia_uli_pszczelarza_z_zawoi_2016.html)

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim