Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

Samodzielna budowa ula czy zakup? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4019

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

blondynekkrk

2014-02-18 11:15:30

Jakie widzicie za i przeciw samodzielnemu wykonaniu ula? Na pewno jest taniej (chyba, że się dużo błędów popełnia). Dużo czasu zajmie zbudowanie prototypu. Co więcej?

banan

2014-02-20 12:06:43

jak masz dużo czasu i sprzęt do tego co nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się w to pobawić. ja wole kupić od producenta. wiem, że każdy wygląda tak samo i że się zaraz nie rozsypie

Lukasz_Baniak

2014-02-22 09:25:35

Nikt bogatemu nie zabroni. Prawo nie mówi, że możesz robić ule, czy też nie. Możesz sobie nawet swój ul wymyślić i go wdrożyć! Jak umiesz, to rób. Może odkryjesz jakiś typ, z którego później będą wszyscy korzystali?

pszczelarka78

2014-02-22 10:54:45

A mi mąż robi ule, trochę kupię i jestem zadowolona i nie wychodzi to trragicznie

michal1972

2014-02-23 17:43:17

Z pewnością zajmie Ci to sporo czasu. Musisz mieć narzędzia, a zatem już troszkę pieniędzy wydasz. Jeżeli jeszcze nie zacząłeś przygody z pszczelarstwem, to ja bym proponował najpierw zakupić kilka uli, a dopiero później zacząć myśleć o budowie własnych. Będziesz też wiedział czego dokładnie potrzebujesz i mógł poprawić to, co Ci w nich przeszkadza.

blondynekkrk

2014-02-24 10:14:58

No niestety z tego co widzę, to faktycznie zajmie mi to dużo czasu (zbudowanie pierwszego ula) oraz będę musiał zakupić sprzęt. Chyba michal masz rację! Najpierw zakupię kilka rodzajów od producenta lub od innego pszczelarza, a później wybiorę ten, który jest według mnie najlepszy i ewentualnie sam sobie go zrobię:)

factis

2014-02-25 09:41:28

Mogę tylko pozazdrościć Ci fachu w rękach. Ja niestety nie mam takich zdolności manualnych, a z pewnością zaoszczędziłbym sporo pieniążków budując własne ule. Jednakże to co napisał michal1972 jest najrozsądniejsze. Na stronach portalu pszczelarskiego reklamuje się kilka firm ze sprzętem pszczelarskim. Możesz sobie u nich coś zakupić, bo wygląda to bardzo przyzwoicie. A żeby dać ci do myślenia, to powiem, że możesz jak masz fach w ręku to możesz zacząć budować ule na sprzedaż, czyli zacząć zarabiać nie tyle na pszczołach co na produkcji.

mlody_pszczelarz

2014-02-26 09:11:31

Teraz ule są na refundacje, więc się nie kalkuluje ich budować samemu. No chyba, że ktoś lubi się bawić

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego