Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Ekonomika pszczelarstwa

Prawie 200kg miodu z ula Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4317

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

mati

2014-11-19 18:16:44

na innej stronie wyczytalem o pszczelarzu ktury pozyskuje po 200kg miodu z jednego ula to mozliwe? mam wrazenie sie wkret

marcin

2014-11-20 16:58:39

Z tego co pamiętam, cały artykuł był w języku rosyjskim... mati, aby na pewno dobrze zrozumiałeś?

factis

2014-11-21 09:01:04

To stary artykuł. Faktycznie mowa jest o niewyobrażalnej ilości miodu z ula ale myślę, że to troszkę bujda. Nie wiem ile jest średnia w Polsce, ale ja mam ok 17 kg/ul miodu rocznie. Nie chce mi się wierzyć, że da się pozyskać powyżej 100 a co dopiero 200...

michal-trabka

2014-11-23 17:09:20

Nie wiem kompletnie o czym jest mowa, może ktoś podrzucić link do tego artykułu? Może wspólnie odkryjemy tajemnicę?

blondynekkrk

2014-11-24 13:13:23

To trochę niemożliwe po tym co wyczytałem na tym forum. Jak ludzie mają po 15-25 kg miodu z ula to wątpię, żeby się dało pozyskać aż tyle! Ale jak po rusku jest ten artykuł to pewnie możliwe ;) W końcu czego ruscy nie wymyślą...

michal1972

2014-11-25 11:21:44

Na przekór powiem, że jest to możliwe. Musi robić odkłady w maju, dać im czerwiec na dojście do siły, w lipcu łączy odkłady i wywozi na główny pożytek, a w sierpniu łączy odkłady z rodziną zasadniczą. Co prawda musi mieć ule po 4-5 korpusów, ale czysto teoretycznie jest to możliwe.

Lukasz_Baniak

2014-11-30 11:33:49

Nie chce mi się w to wierzyć. Jeszcze powiedzcie, że ma po 200kg z każdego ula i co roku! Internet wszystko przyjmie, a w rzeczywistości może być zupełnie inaczej!

mati

2014-12-01 11:43:51

w tym problem rze nie ma jak go na nowo przecyztac bo link nie dziala to byl do niego link http://www.apis.euro-honey.com/modules.php?name=News&file=article&sid=116

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Pierniczki na miodzie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Jak wykonać świeczkę z wosku pszczelego?

Czy pszczelarstwo jest innowacyjne?

Właściwości miodu ze spadzi liściastej i spadziowo-nektarowego

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Kapusta czerwona z porto

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie