Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Ekonomika pszczelarstwa

Przydrożna sprzedaż miodu Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4288

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

michal1972

2014-09-15 09:43:56

Jadąc na wakacje po polskich drogach zauważyłem, że na poboczach porozstawianych jest sporo aut, z których sprzedawany jest miód. Nie widziałem jednak, żeby ktoś się jednak zatrzymywał i chciał go kupić. Tak się zastanawiam, czy ktoś praktykował taki sposób sprzedaży miodu i czy ma on sens?

blondynekkrk

2014-09-18 07:36:01

Właśnie w okresie wakacyjnym dużo osób stoi przy drodze i sprzedaje miód. Nie wiem czy to są pszczelarze. Przecież wtedy w najlepsze trwa sezon. Też nie widziałem, żeby ktoś się zatrzymywał przy nich. Z drugiej strony to też są miejsca gdzie człowiek jedzie szybko i zanim zobaczy znak albo człowieka to już jest za daleko żeby wrócić:)

brocz

2014-09-18 14:43:57

Ja sądzę że lepiej spróbować w internecie no ale taka sprzedaż w dobrym miejscu też przyniesie zyski.

marcin

2014-09-19 08:09:34

@brocz, regulamin serwisu głosi, że nie reklamujemy innych stron na forum. Usunąłem zatem z Twojej wypowiedzi link do strony. Zapraszam do współpracy.

factis

2014-09-20 14:09:52

Sprzedaż przydrożna wydaje się być uzasadniona tylko przy miejscowościach z jedną główną drogą przelotową przez miasto. W Warszawie, Krakowie czy Łodzi to by nie miało moim zdaniem sensu. Skoro tyle osób sprzedaje miód w ten sposób, to chyba musi być skuteczne.

michal1972

2014-09-22 12:06:26

Masz rację factis. Jeżeli już to tylko w małych miejscowościach i po sezonie. De facto nie widziałem kogokolwiek przy drodze, kto by sprzedawał miód w okresie od czerwca do sierpnia. Może też było to podyktowane godzinami moich przejazdów. Dopiero teraz, udając się na wrześniowe wakacje, temat powrócił.

banan

2014-09-26 08:29:28

zgadzam sie z tym co napisal kolega brocz. wszystko zalezy od miejsca no i moze jeszcze od tego jak to stoisko bedzie wygladalo. jak bedzie dobre miejsce i stoisko bedzie wygladalo w miare profesjonalnie i bedzie sie rzucalo w oczy przejezdzajacym, to pewnie pszczelarz na tym dobrze zarobi.

michal1972

2014-11-27 10:11:10

Kolego banan, pewnie tak, mnie tylko zastanawia, czy faktycznie jest to interes. Siedzisz cały dzień na zewnątrz, przewieje Cię, rozchorujesz się i tyle z tego będzie. Ba, nawet do toalety nie ma gdzie się udać. Generalnie widzę dużo minusów i jedyny plus, który mógłby być, to satysfakcja z zarobku. Żeby sobie przygotować takie stoisko dużo nie trzeba wydać. Wystarczy stolik, kilka kartek z wydrukowanym napisem miód i tyle. Może jakieś wizytówki, żeby dać kupującemu.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Co to są trutówki?

Linia pszczół car: Aga

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym