Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów
Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r. Wróć do listy tematów
Liczba wyświetleń tematu: 2019Przejdź do artykułu Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.
Zaloguj się aby obserwować temat
mati
2014-05-07 08:51:04
no czasu niewiele zostalo
emil
2014-05-10 14:46:28
ale damy radę ;)
kamil_kolodziejczyk91
2014-05-25 06:24:12
Witam, proszę o informację czy sklep może sprzedawać sprzęt na refundację? Jesli tak to na jakich zasadach? Czy potrzebna jest zgoda producenta? oraz czy sklep musi zgłosić siebie jako sprzedawce e ARR. Czy WZP, który ubiega się o refundację (oraz posiada jednocześnie swój sklep) może odrzucić faktury moich klientów (bo to WZP jest podmiotem składajacym wniosek o refundacje). Proszę o odpowiedź, gdyby ktoś wiedział. Pozdrawiam
emil
2014-05-25 15:29:28
Witam. Tak, sklepy mogą oferować sprzęt na refundacje. Musi on być nowy i spełniać normy (np. miodarka wykonana z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością). Sklep oczywiście musi w trakcie sprzedaży oraz składania oferty prowadzić działalność gospodarczą. Nie potrzebuje Pan zgody producenta, gdyż dla Pana nie ma w zasadzie żadnej różnicy w sprzedaży miodarki na refundacje czy bez. Należy złożyć ofertę do organizacji pszczelarskiej, a ta z projektem powinna zostać wysłana do ARR, wtedy pszczelarz będzie mógł w Pana sklepie nabyć (ale tylko z tych organizacji, które wysłały ofertę do ARR). Jeśli wysłali Pana ofertę i zakupi pszczelarz u Pana, to nie ma podstawy do odrzuceń, oczywiście jeśli towar z umowy pomiędzy WZP a pszczelarzem zgadza się z opisem na fakturze - jeśli ma określony model miodarki kupić, to nie może uzyskać refundacji na jakiś model stołu do odsklepiania - chyba, że aneks zostanie zawarty. Jeśli WZP nie wyśle oferty, a ma Pan klientów z tegoż WZP, to bym radził zasygnalizować taki problem w Centrali ARR. Dodam, że po wysłaniu projektów organizacje pszczelarskie mają możliwość dosłania oferty w trakcie już realizacji projektów.
mlody_pszczelarz
2014-06-03 22:53:36
ja sie na miodarke u siebie zapisalem, a Wy?
Weź udział w dyskusji:
Ostatnio dodane posty:
Przełożenie pszczół z ula drewnianego do styropianowego
14 Kwietnia 2026
Aneta Strachecka: Pozwólmy pszczołom po prostu żyć
22 Marca 2026
Kwalifikacje rolnicze – czym są, co dają i jak je uzyskać
19 Marca 2026
Kwalifikacje rolnicze – czym są, co dają i jak je uzyskać
16 Marca 2026
Przełożenie pszczół z ula drewnianego do styropianowego
14 Marca 2026
Ostatnio dodane tematy:
Aneta Strachecka: Pozwólmy pszczołom po prostu żyć
22 Marca 2026
Przełożenie pszczół z ula drewnianego do styropianowego
10 Marca 2026
Bartnik Postępowy: Rady dla początkujących. List na marzec (1932.03)
10 Marca 2026
Wystawa ogrodnicza Barzkowicka Wiosna 2026
10 Marca 2026
Wywiad z Piotrem Tkaczukiem (Pasieka Tkaczuk)
19 Lutego 2026
Najaktywniejsi w tym tygodniu:
1. Kryspin: 1












