Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Pszczoły wybudziły się w styczniu 2023 Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1010

Przejdź do artykułu Pszczoły wybudziły się w styczniu 2023

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2024-02-21 18:52:48

Witam .Kiedy czytam takie bzdety że pszczoły zaczęły się wybudzać z zimowego snu, to ogarnia mnie pusty śmiech. Widać te słowa napisał ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o pszczołach.

Kryspin

2024-02-24 18:39:32

Witam .Dziś chciałbym poruszyć pewną sprawę. Zauważyłem pewną rzecz. Otóż dużo rodzin pszczelich padło u tych pszczelarzy którzy mieli pola rzepaku tuż za płotem gdzie stała pasieka. Rolnicy dokonywali jesienią dwukrotnych oprysków. Co to za opryski i czym oprysków dokonano, tego nie wiem. Ale właśnie ci pszczelarze mają najwięcej ubytków rodzin pszczelich. Sam mam pasiekę w dwóch miejscach i tam gdzie było blisko rzepaku są ubytki .a tam gdzie odległość jest
duża nie ma ubytków. Morze ktoś ma podobne spostrzeżenia.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego