Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Ubezpieczenie Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1992

Zaloguj się aby obserwować temat

dusa

2018-01-27 10:25:07

Czy można siebie ubezpieczyć na pasiece

mati

2018-01-28 07:46:55

jak mozna ubezpieczyc palce, pienkny usmiech i inne czesci ciala przynajmniej w stanach to i tu pewnie sie da ja wiem tylko o mozliwosci ubezpieczenia pasieki ale pewnie ubespieczenie pszczelarza bendzie podchodzic pod oc

Heniek

2018-01-28 12:18:52

Wszystko można ubezpieczyć kwestia jak wysoka będzie składka i czy warto, na razie mieszkamy w Polsce i ubezpieczalnie nie znają wysokości składek za ubezpieczanie smiesznych rzeczy

oro54

2018-01-28 13:11:06

Pszczelarz powinien się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez pszczoły osobom trzecim, np. pożądlenia. Stawki ubezpieczenia oc nie są zbyt wysokie. Zwłaszcza ubezpieczenia zbiorowe. Od wielu lat mamy pasieki ubezpieczone przez Organizację pszczelarską. Składka wynosi rocznie 5 zł. Inaczej już się kształtują stawki ubezpieczenia pszczół przed kradzieżą, czy zniszczeniem - w zależności od ubezpieczyciela są znacznie wyższe.

blondynekkrk

2018-01-31 19:13:31

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie siebie to na pewno tak można. Podejrzewam jednak, że ubezpieczyciele raczej będą takie wnioski rozpatrywać indywidualnie.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

Projekt Bzykająca Przyczepka