Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Cieplarka do wychowu matek pszczelich - co to? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3391

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

2014-11-04 07:42:26

Po co komu cieplarka do wychowu matek pszczelich? Co to daje?

mati

2014-11-05 09:42:20

jak sama nazwa wskazuje to jest urzondzenie do wychowu matek morzesz sobie sam takie cos zrobic

banan

2014-11-10 08:09:19

@blondynekkrk, no nie jest inaczej niz mati napisal. co bys chcial wiedziec to moze ci podpowiem

factis

2014-11-15 08:07:06

Okazuje się, że można zrobić cieplarkę wykorzystując kuchenkę mikrofalową. Polecam filmik:

blondynekkrk

2014-11-18 08:21:55

Dzięki! Filmik przydługawy ale bardzo ciekawy!!

Mazurek

2017-12-28 11:57:23

Witam, a czy może ktoś podpowiedzieć jak wyhodować samemu matkę pszczelą do odkładu? mam dwa ule i późną wiosną lub latem planuję stworzyć odkład. Czy jeśli podbiorę z dwóch uli ramki z jajeczkami i pszczołą to one utworzą mateczniki ratunkowe i umieszczą tam jajka? Czytałem o czymś podobnym...nie chcę uśmiercać matek bo mam je od czerwca 2017.Ewentualnie proszę o przekierowanie na odpowiedni link. Pozdrawiam

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.