Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół

Odymianie pszczół miętą Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3995

Zaloguj się aby obserwować temat

Bolo

2015-03-29 15:28:12

Witam. Słyszałem, że można odymiać pszczoły suszoną miętą i melisą na warrozę. Czy to działa?

blondynekkrk

2015-03-30 14:55:35

Czytałem o tym sposobie, że albo mieszanką mięty pieprzowej, rumianku i eukaliptusa albo każdym z ziół indywidualnie. To podobno ma działać na rodziny pszczele porażone pasożytem Varroa Destructor. Ale czy działa to ja nie wiem :)

michal1972

2015-03-31 09:24:40

Sposób faktycznie rzadko praktykowany. Z warrozą można walczyć spalając (właśnie wspomniane przez blondynka) miętę pieprzową, rumianek i eukaliptus w podkurzaczu. Rodziny pszczele odymia się przez otwór wlotowy aż do momentu, kiedy dym nie zacznie wychodzić spod powałki. Zaleca się odymianie pszczół miętą i innymi ziołami co 5 dni, łącznie 4 razy.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Pierniczki na miodzie

Ciasteczka imbirowe z miodem