Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Baza pożytkowa

Wydajność miodowa wyki Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 11321

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

2014-07-26 08:10:03

Dowiedziałem się, że wśród roślin miododajnych dobra jest też wyka. Czy ktoś wie jaka jest jej wydajność miodowa?

michal1972

2014-07-27 09:27:13

Tak. Pytanie tylko o którą wykę Ci chodzi. Jeżeli chodzi o wykę ozimą, zwaną również wyką kosmatą, jej wydajność miodowa wg. M. Rysiewicza wynosi ok 50kg/ha. Jeżeli zaś chodziło Ci o wykę ptasią, Rysiewicz podaje 80kg z hektara uprawy.

factis

2014-07-31 08:32:14

Wg wikipedii gatunków wyki jest 232! Ale jak widać, nie jest to roślina należąca do bardzo miododajnych. Moim zdaniem trzeba by ją raczej traktować jako urozmaicenie pożytku, niż jako "samodzielny pożytek".

mati

2014-08-01 08:29:27

piesze slysze ze ktos sie wogule nastawia na wyke z tego nie ma durzo miodu no hyba ze nie ma innego porzytku to rozumie

Lukasz_Baniak

2015-04-05 21:53:32

Wpadła mi ostatnio do rąk książka Marka Pogorzelca o roślinach miodo- i pyłko-dajnych. Pisze, że wydajność miodowa wyki ptasiej wynosi ok 80kg/ha.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.