Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Miodosytnictwo i kulinaria

Miodki z Krakowa Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3422

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

blondynekkrk

2014-04-23 20:38:17

Kojarzycie te cukierki, które można kupić w dzień Wszystkich Świętych i w Zaduszki przed cmentarzami? Mają różne nazwy: miodki, miodek turecki itd. Z jakiego miodu się je robi i jak ktoś wie, to jak się je robi?:)

marcin

2014-04-25 07:58:48

Myślę, że receptura jest ściśle tajna. W przeciwnym razie można by je kupić w każdy dzień roku w pierwszym lepszym sklepie. A z jakiego miodu? Wydaje mi się, że do różnych wersji cukierków wykorzystywany jest inny miód.

mlody_pszczelarz

2014-04-29 22:30:43

pierwsze slysze

factis

2014-05-02 08:20:36

Z tego co wiem to oni nie używają właśnie miodu tylko cukier... Takie małe oszustwo żeby ich cena była w miarę atrakcyjna.

blondynekkrk

2014-05-04 08:52:12

Tzn tak szczerze miałem takie wrażenie, że miodek to jest tylko z nazwy... Ale czy oni mogą tak sobie legalnie nazywać coś miodkiem jak koło miodu nie stało?

mati

2014-05-07 08:47:19

to jes z cukru i orzeszkow zrobione i tluszczu niezbyt zdrowe ale smaczne

blondynekkrk

2014-05-09 08:51:18

Hmm jak jeszcze do tego tłuszcz dochodzi to już wcale mnie nie zachęca do jedzenia... Ale fakt faktem, są bardzo smaczne!

eryk16

2014-05-09 09:03:56

Nie ma co ich kupować. Kiedyś byłem w Krakowie 1 listopada i miałem okazję spróbować. Każdy pszczelarz będzie zawiedziony tym, że miodki są tylko z nazwy...

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Nalewka jaśminowa z miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem