Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Ekonomika pszczelarstwa

Cena miodu w 2015 roku Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 13514

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

mortalcombat

2015-07-13 14:40:21

Witam

Jest to mój pierwszy wpis na forum. Pszczelarstwo jest moim hobby od około 25 lat. Jestem pszczelarzem w czwartym pokoleniu, prowadzącym pasiekę czterdziestu pni. Chciałbym się Was zapytać jaka jest cena miodu w Waszych okolicach.

Pozdrawiam

blondynekkrk

2015-07-13 19:02:29

Hej! Witaj na forum :)

W Krakowie ceny są różne ale za przykład mogę podać miód rzepakowy 28 zł/0,9l, wielokwiatowy 27 zł/0,9l, miód spadziowy 45 zł/0,9l.

A Ty skąd jesteś i jakie ceny u Ciebie?

Pozdrawiam również:)

factis

2015-07-14 08:39:54

Od 18 za pół litrowy słoik (najtańszy wielokwiat) i od 30 za duży (też wielokwiat najtańszy). Taniej mają tylko osoby, które kupują ode mnie już dłuższy czas albo biorą więcej niż dwa słoiki.

mortalcombat

2015-07-14 21:19:04

Ja jestem z kujawsko pomorskiego. Sprzedaję każdy miód po 30 zł za słoik 0,9 l. Inni koledzy podobnie. Choć ci, którzy mają bardziej profesjonalne pasieki sprzedają miody gatunkowe w różnych cenach. Od nawet 23 zł za rzepakowy do 45 zł za spadziowy. Ja nie mam czystych miodów gatunkowych. Dwa razy wybierałem wielokwiat i teraz będę wybierał lipowy z domieszką tego co nanosily prze ostatni miesiąc.

mati

2015-07-15 13:56:37

miod jes drorzszy niz rok temu o dwa trzy zlote tak srednio bo cienzka zima byla i slabe rodziny po zimie

Antoni

2015-07-15 14:49:52

Rzepak sprzedawałem po 30 zł, podobnie jak wielokwiat. Lipa 33 zł, spadź 45 zł.

imipaw

2015-07-31 20:38:04

Witam,
jakie ceny jestem w stanie uzyskać za 500 szt. 0,9l i 1000 szt. 0,9l

Lukasz_Baniak

2015-08-01 08:19:12

@imipaw, po pierwsze - jakiego miodu, po drugie - który region, po trzecie - jeżeli chodzi o sprzedaż detaliczną, to 2x więcej zarobisz z 1000 sztuk porównując do 500 sztuk.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty