Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Ekonomika pszczelarstwa

Miód pasieka zarobek Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1950

Zaloguj się aby obserwować temat

banan

2016-07-26 13:20:54

witam. w zeszlych latach moja pasieka nieszczegolnie sie rozrastala. nic w mojej pracy takze sie nie zmienilo. lata jednak ubywaly i zauwazylem, ze w tym momencie moj zarobek z pasieki jest duzo wyzszy niz w poprzednim roku i innych sezonach. jak to jest u was? czy odczuwacie zmiane na lepsze w swoim pszczelarzeniu?

Wedge

2016-07-26 20:53:15

Jestem pszczelarzem drugi rok,pierwszy był mizerny,wiadomo wszystko od podstaw. W tym roku 24 l z ula z całego sezonu więc jestem bardzo zadowolony. Chociaż zarobku nie będzie,zaczęliśmy słodzić kawę i herbatę miodem;)Ale nie o to tu wszak chodzi by tylko zarobić;)Na razie rozkręcam się powoli więc cały czas inwestuję;)

Lukasz_Baniak

2016-08-06 21:10:48

Jest dobry rok i kto inwestował w latach poprzednich i się doszkalał, ten jest do przodu. Kto się nie rozwija, ten się cofa. Taka zależność. U mnie jest lekko na plusie. Z roku na rok dowiaduję się czegoś więcej o pszczółkach i o sobie. Kto waha się czy zostać pszczelarzem, niech przestanie. Warto. Dla świętego spokoju!

oro54

2016-08-07 10:48:59

Pasieka stacjonarna, przeciętna okolica, średnie pożytki: mniszek, sady, trochę rzepaku, akacji, lip i zasięgu lotu pszczół lasy mieszane; dochód netto ze statystycznego ula wynosi nie mniej niż 200zł. Intensywnie użytkując pszczoły (pozyskując miód, pyłek,
wosk i kit pszczeli, produkując odkłady, matki pszczele) można dochód zwielokrotnić, ale potrzebne są już odpowiednie nakłady na uliki odkładowe, uliki weselne, poławiacze pyłku, suszarnie do pyłku, wialnie oraz jeszcze kilka rzeczy usprawniających pracę pszczelarza. Wiem o czym piszę, ponieważ pszczelarzę już kilkadziesiąt lat. Inna sprawa, że nikt z pszczelarzy zawodowych Wam nie napisze pełnej prawdy o finansach.

factis

2016-08-09 08:12:03

oro54 nie mają w tym interesu. Zauważyłem, że im ktoś ma więcej pni, tym jest mniej przyjaźnie i mniej chętnie nastawiony do dzielenia się wiedzą z innymi. Może wiedzy nie mam nazbyt dużej, ale chętnie podpowiadam innym co mają robić. Mnie nie ubędzie, a zawsze komuś pomogę.

Co do rozwoju pasieki, to staram się trzymać tę samą stałą liczbę. Nie mam ambicji bycia drugim Kasztelewiczem. Miód mam mieć dla siebie i dla rodziny. Jak zostanie to dla sąsiadów. Także nie rozwijam pasieki, a wiedzę.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Hodowla pszczół w Opolu - uchwała w sprawie zmian przepisów 2017

Panel Pszczelarski podczas Targów HORT-TECHNIKA

Kremowanie miodu – metody

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.