Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Biologia pszczół

Wpływ telefonu komórkowego na pszczoły Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2725

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

blondynekkrk

2015-03-01 11:10:25

Czy telefony komórkowe mają jakiś wpływ na pszczoły?

michal1972

2015-03-01 17:18:31

@blondynekkrk nie słyszałem o tym, żeby telefony miały jakikolwiek wpływ na pszczoły. Zdarza się, że rozmawiałem w pasiece i nic się specjalnie nadzwyczajnego nie wydarzyło.

banan

2015-03-04 11:54:36

@blondynekkrk, czytalem kiedys, ze w indiach byly przeprowadzane badania odnosnie tego czy nadajniki telefonii komorkowej wplywaly na pszczoly. okazuje sie, ze tak. nadajniki skutecznie utrudnialy pszczolom powrot do uli. zaobserwowano tez upadki calych rodzin po 5-10 dniach. trzeba jednak wziac pod uwage, ze badania te, jak napisalem, byly przeprowadzane w indiach. ciezko mowic o profesjonalizmie tych badan, a tym bardziej o umiejetnosciach interpretowania otrzymanych wynikow. indie to kraj trzeciego swiata - to juz duzo powinno nam mowic.

Sylwek

2015-03-06 10:32:28

Mam podobne odczucia co michal1972. Rozmawiam w pobliżu uli jak taka potrzeba nastaje i nie odczuwam większej agresji pszczół w stosunku do mnie czy do kogoś w pobliżu.

blondynekkrk

2015-03-06 12:07:12

Mi jakiś pszczelarz kiedyś powiedział, że nie powinno się rozmawiać przez telefon przy pszczołach bo stają się bardziej agresywne. Dlatego też założyłem ten temat. Ciekaw jestem jak się na to zapatrują inne osoby, jakie są ich doświadczenia.

mati

2015-03-07 08:49:44

nic sie im niedzieje wogule

factis

2015-03-13 09:29:04

Też uważam, że to nie wpływa. Nie wiem czy były kiedykolwiek prowadzone jakieś badania w tym zakresie. Może wpływa gdy telefon i to starego typu cały czas byłby przy zasiedlonym ulu, a nie jak się od czasu do czasu koło pasieki krótko porozmawia.

blondynekkrk

2015-03-15 16:34:12

No ale przecież telefony promieniują. Nie wydaje się Wam to dość istotne?

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Czy sesja ciężarnej kobiety z pszczołami wpłynęła na śmierć jej dziecka?

Wykaz linii hodowlanych pszczół dla których otwarto księgi - matki pszczele 2015

Kurs pszczelarski w Załęczu Wielkim - zjazd I w 2018

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Bigos z miodem

Różowe stringi z miodem