Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Apiterapia i kosmetologia

Domek do apiterapii w Maszkowicach Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 15140

Zaloguj się aby obserwować temat

michal1972

2015-11-20 19:32:07

Słyszeliście o pomyśle pana Jana Borzęckiego? Stworzył on domek do apiterapii w swojej miejscowości tj. w Maszkowicach. W domku przewidziano miejsce dla dwóch osób. Uważacie, że to dobry pomysł na rozszerzenie swojej oferty?

michal1972

2015-11-20 19:33:46

Dodam jeszcze link, jakby pojawi się ktoś, kto jednak nie słyszał o panie Janie.

http://krakow.tvp.pl/21463764/w-maszkowicach-powstal-domek-do-apiterapii

factis

2015-11-21 09:53:38

To już temat z brodą. Mówili o tym biznesie chyba we wszystkich telewizjach w kraju kilka/kilkanaście tygodni temu. To wcale nie jest jakaś innowacyjna usługa. Takie "domki do apiterapii" z powodzeniem i dość powszechnie stosuje się za naszą wschodnią granicą. Nie wiem jaki jest koszt zbudowania takiego obiektu. Pewnie nie większa niż 5 tys. Jeżeli za godzinkę terapii trzeba by wysupłać 100 zł za osobę to inwestycja spłaci się w błyskawicznym tempie. Tutaj jednak dość duże znaczenie będzie miała bliskość do dużych ośrodków miejskich. Im bliżej, tym lepiej. Większa szansa na większą liczbę kasiastej klienteli.

michal1972

2015-11-22 10:50:02

@factis, słyszałem właśnie, że w Rosji i na Ukrainie takie domki cieszą się dużym zainteresowaniem. Myślę, że właśnie kto jak kto ale Polacy są dość podobni do Rosjan i Ukraińców i że taki pomysł mógłby się sprawdzić i u nas. Myślę, że koszt jest większy. Nie wiem czy nie trzeba jakiś pozwoleń na budowę, odbiorów itd. Jestem starej daty. Nie chciałbym zrobić czegoś nielegalnie. Może ktoś podpowie nad czym powinienem się skupić i jak wyliczyć koszty?

blondynekkrk

2015-11-23 18:26:17

Maszkowice są nieopodal mnie a nie wiedziałem, że coś takiego jest! Słabo z reklamą :) Ale pomysł bardzo fajny! Pewnie wybiorę się tam za jakiś czas :)

oro54

2015-11-23 20:48:32

Idea korzystania z dobrodziejstw mikroklimatu ulowego nie jest sprawą nową. Mamy wielu pszczelarzy, którzy oferują takie zabiegi. Wymienię tylko przykładowo kilka miejsc w Polsce, w których można się „zanurzyć” w mikroklimacie pszczelego ula.
Jest Apiinhalarium w Łyskowie, prowadzi je Jerzy Kądziela, sołtys Łyskowa w Borach Tucholskich,
Sądecki Bartnik posiada też taki Api-Wóz,
Piękny domek, w którym można skorzystać z mikroklimatu uli, posiada Gospodarstwo Pasieczne „BONIKA” pana Leszka Bodziocha w Tarnowie,
Podobny domek, w którym też można skorzystać z inhalacji powietrzem ulowym, znajduje się w gospodarstwie pasiecznym „Bobrza” Wiesława Sochacza w Chełmcach,
Pooddychać, atmosferą panującą w ulach, można także w specjalnym pawilonie u pana Eugeniusza Szala z miejscowości Orzesze.
Pszczelarze są w komfortowej sytuacji, gdyż obcując na co dzień z pszczołami bezwiednie korzystają z dobrodziejstw ulowej atmosfery.

mati

2015-11-24 19:00:06

na swiecie to jes powszechne linki do zrudel zdjenc wysylam http://gbtimes.com/travel/apitourism-fuses-beekeeping-and-sustainable-travel, http://lecheniebolezni.com/encreativework/vremya-lozhytsya-na-ulej

Załączniki:

Domek do apiterapii w MaszkowicachDomek do apiterapii w Maszkowicach

truten

2015-12-03 20:16:49

Witam Domków do oddychania powietrzem ulowym jest sporo nowość która jest oferowana w Maszkowicach przez Jana Borzeckiego to możliwosć leżenia na otwartych pszczołach, z automatu korzystanie z powietrza ulowego, a nowością jest korzystanie z BIOPOLA które wytwarza rodzina pszczela.Nie słyszałem o czymś takim w Polsce Pozdrawiam

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Kaczka po mazursku

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Słodka sałatka z kurczakiem

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia