Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Wsparcie dla pszczelarzy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2519

Zaloguj się aby obserwować temat

wowosowa

2017-09-22 12:49:25

Według jakiego klucza dzielone są w Waszych kołach środki przyznane na dofinansowanie zakupu sprzętu. Nie byłoby problemu, gdybyśmy otrzymywali pełne 60% wartości netto. Kwota ta jest jednak w każdym roku o połowę niższa. W związku z tym otrzymany fundusz dzielimy wg ilości posiadanych rodzin, co nie wszystkim się podoba. Czy stosujecie inne metody podziału?

Markomiod

2017-09-26 10:51:40

Jeżeli chodzi o dofinansowanie do zakupu sprzętu pszczelarskiego to związek, stowarzyszenie itp. składa wniosek do byłej ARR. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu ARR przelewa pieniądze na rachunek związku i przekazuje wykaz wypłat dla każdego pszczelarza z którym była podpisana umowa na dofinansowanie. I taką kwotę zgodnie z prawem związek musi pszczelarzowi wypłacić. Nie może wybierać sobie innego klucza rozdzielającego te środki. Jest to nie zgodne z zarządzeniem. Rzadko się zdarza że kwoty są niższe niż 70% kwot wnioskowanych. Jeżeli uważacie że środki są rozdzielanie nieuczciwie lub nie zgodnie z przepisami możecie zgłosić to to KOWR lub ARiMR.

wowosowa

2017-11-28 17:46:08

Markomiod. Zapytam inaczej. Czy w Twoim kole każdy pszczelarz, zakupujący sprzęt otrzymuje zwrot w wysokości 60 % wartości netto?
Nie mogłem być na Forum wcześniej:)

eryk16

2017-12-02 05:58:48

Nie wiem jakie jest Wasze doświadczenie, ale mam wrażenie, że temat wsparcia dla pszczelarzy jest zawsze tematem gorącym. Zawsze bo zawsze ktoś czuje się oszukany. Jeżeli nie zostanie "poszkodowany" przez związek do którego należy, to zrobi to producent sprzętu znacznie podnosząc ceny.

dusa

2018-01-21 13:57:01

Mam pytanie mam mala pasieke nie jestem rolnikem a chcialem sie ubezpieczyc na pasiece jest to realne wogule czy nie ktos mi udzieli informacji

blondynekkrk

2018-01-22 05:55:00

Siebie czy pasiekę?

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem