Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Produkty pszczele

Jak długo pali się kilogramowa świeczka z wosku pszczelego? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 9920

Zaloguj się aby obserwować temat

banan

2016-02-11 19:10:44

czesc wszystkim. czy wie ktos moze jak dlugo pali sie swieczka z wosku pszczelego o wadze ok. 1 kg?

oro54

2016-02-11 22:07:37

Czas spalania się świecy zależy głównie od grubości knota i ilości wosku i kształtu. Kilogramowa, woskowa świeca to już jest "gromnica"
Takiej jednorazowo nie paliłem. Świeca smukła, 30 cm długości, 100 gram wosku, pali się ponad osiem godzin. Nie wiem, czy można to wagowo przeliczyć.

banan

2016-02-11 22:11:52

dziekuje za informacje oro54. czy nalezy rozumiec, ze jak knot jest grubszy a swieca pozostaje bez zmian innych zmian, to bedzie palic sie krocej?

oro54

2016-02-11 22:20:53

Takiego prostego przełożenia nie ma, że dwa razy grubszy knot, to świeca będzie się dwa razy krócej palić. Przy grubszym knocie płomień jest większy i wosk się szybciej topi. Czytałem, że Komisja Europejska właśnie się zajęła rodzajami świec i wysokością palącego się płomienia :) Smutne ale prawdziwe.

blondynekkrk

2016-02-13 10:43:48

Haha to zaraz okaże się, że świec z wosku pszczelego nie będzie można produkować z jakiś względów... Lepiej żeby Unia się do tego nie mieszała. Zazwyczaj co zaproponują to wcale nie jest najlepsze... :(


Nie wiem ile się pali taka świeca ale podaje link do tego, jak zrobić świeczkę:) http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/217/jak_wykonac_swieczke_z_wosku_pszczelego.html

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ul wielkopolski a ul Dadanta

Cena miodu w 2013 r.

Lawenda wąskolistna – roślina miododajna

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty