Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Kara dla pszczelarza za niedbanie o pszczoły Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2395

Zaloguj się aby obserwować temat

Piotrek_Skorupka

2016-08-11 21:34:37

mam pytanie do kolegow i kolezanek pszczelarzy jak ukarac pszczelarza ktory niedba oswoje pszczolki poniewarz on okrada swoje ule totalnie i jego pszczolki musza rabowac moia pasieke ciezko mi sie z tym zyje jestem zmuszony pilnowac swojej pasieki jestem litosciwy i przygarnal bym te owady tylko niewiem jak to zrobic dziekuje za rady

blondynekkrk

2016-08-12 08:10:58

Hej! Myślę, że najlepiej byłoby mu to powiedzieć wprost. Być może sam nie ma takiej świadomości. Być może brakuje mu doświadczenia. To się zdarza. Chyba, że już z nim o tym rozmawiałeś i nie ma efektu. Wtedy musiałbym pomyśleć, co można zrobić :)

banan

2016-08-22 18:42:50

karajac pszczelarza ukarasz rowniez pszczoly. najlepszym rozwiazaniem zawsze jest rozmowa.

blondynekkrk

2016-09-26 18:17:54

@Piotrek_Skorupka tak sobie myślę, że zastosowanie mogą mieć tutaj przepisy prawa cywilnego. Dobra argumentacja i coś pewnie się da zdziałać, zwłaszcza, że nawet jak ktoś dobrze radzi sobie z pszczołami, to może mieć problem przez sąsiadów (jak pan Czesław Kudzia: http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/1199/wyrok_sadu_ws-_usuniecia_uli_pszczelarza_z_zawoi_2016.html)

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli