Portal Pszczelarski

Sposoby porozumiewania się pszczół

Na zdjęciu: pszczoły z podniesionymi odwłokami.

porozumiewanie się pszczół matka pszczela feromony matki pszczelej wabienie pszczół gruczoł żuwaczkowy gruczoł kieszonkowy matecznik ratunkowy lot godowy gruczoł Nasonowa jad pszczeli trofalakcja taniec pszczół mowa pszczół kwakanie matki pszczelej titanie matki pszczelej dźwięki matki pszczelej

Przepraszamy!

Wybrany przez Ciebie artykuł jest w tym momencie weryfikowany pod względem merytorycznym.

Jeżeli pilnie potrzebujesz zapoznać się z jego treścią, poinformuj nas pisząc na adres: redakcja@portalpszczelarski.pl

Dołożymy wszelkich starań, aby w pierwszej kolejności udostępnić treść tego artykułu.

Pozdrawiamy!

Redakcja serwisu PortalPszczelarski.pl



Liczba wyświetleń artykułu: 6166

Komentarze z forum pszczelarskiego

banan 2016-03-10 07:11:24

swiat pszczol fascynuje wielu, podobnie jak swiat mrowek. dobry artykul

Bartek_Batniczak 2016-03-10 16:36:56

Z tego artykułu dowiedziałem się co to jest trofalaksja - dzięki :)



  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem