Portal Pszczelarski

Miód Drawski - słodki produkt z Drawska Pomorskiego

pszczelarstwo pomorskie Miód Drawski Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim akcja pszczelarska

Miód Drawski to być może za niedługo nazwa określająca miody od pszczelarzy z Drawska Pomorskiego. 

Pszczelarze zrzeszeni w ramach Koła Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim 19 listopada 2016 r. podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do programu promocji Miodu Drawskiego, którego pomysł wyszedł od... urzędników drawskiego ratusza. Początku całego przedsięwzięcia trzeba doszukiwać się kilka miesięcy wcześniej, we wrześniu 2016 r., kiedy to Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim wraz z drawskimi urzędnikami zorganizowali spotkanie z dziećmi w drawskim centrum kultury, podczas którego najmłodsi uczestnicy otrzymali słoiczki z miodem do degustacji, zobaczyły film o zapylaczach oraz na żywo zobaczyły pszczoły. To wówczas padł pomysł o stworzeniu coś a'la produktu regionalnego. 

Miód Drawski już niebawem doczeka się unikalnych materiałów promocyjnych. Referat promocji drawskiego ratusza zlecił przygotowanie etykiet i opakowań na miody, które zaprezentowane mają być drawskim pszczelarzom jeszcze w lutym 2017 r. Jeżeli przypadną im do gustu, urzędnicy przystąpią do procedury rejestracji znaku towarowego i opracowania wspólnej koncepcji promocji produktu.

Opracowano na podstawie:

Drawskie Strony Internetowe, Miód Drawski - powstaje nowa marka w regionie, http://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/4950-miod-drawski-powstaje-nowa-marka-w-regionie, Data publikacji: 27.01.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3214

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-05 20:17:49

Ciekawe czy to jedyne takie przedsięwzięcie, w którym jest prawie jednogłośna zgoda pszczelarzy i chęć współpracy? Można by pomyśleć o regionalizacji miodów. W ten sposób byłby np. Krakowski Miód, Warszawski Miód, Miód z Warmii i Mazur.



  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Zostań bohaterem pszczół